Erawan Park Narodowy słynny z wodospadów

Erawan Park Narodowy słynny z wodospadów

Na tropie wodospadów

Park Narodowy Erawan rozciąga się na 500 km2 w Prowincji Kanchanburi w  zachodniej Tajlandii i jest położony jest w górach Salop. Jego nazwa pochodzi od 3- głowego słonia z hinduskiej mitologii.

Miłośników natury przyciąga tu 7 wodospadów buzujących wodą w czasie monsunu. Te jednak w porze suchej uspakajają się. Wtedy to turkusowe sadzawki są gwiazdami parku. W wodzie czają się rybki które ochoczo podskubują kąpiących się w darmowym fish spa. Łaskotki gwarantowane!

Żeby obejrzeć wszystkie 7 wodospadów należy przejść po 1500m szlaku przez dżunglę. Pleniąca się tu egzotyczna roślinność jest spektakularna. Strażnicy paradują ze specjalnymi nożami, aby przycinać co bardziej niesforne konary i gałęzie. Grube korzenie same tworzą schody. Mam dobrą  wiadomość dla obawiających się węży i robactwa, jedyne zwierzęta na jakie się natknęłam to motyle, nawet komarów nie było specjalnie widać. Chociaż jak głoszą wieści można tu spotkać jelenie i małpy. Moim zdaniem najlepiej zacząć od ostatniego wodospadu i potem schodzić w dół. Oszczędzicie sobie nerwów stania w ludzkim korku, większość ludzi zostaje na  niższych wodospadach.

Wodospady cieszą się wielką popularnością zarówno wśród miejscowej ludności jak i turystów. Na szczęście kiedy tam dotarłam monsun właśnie się rozkręcił i gwałtowna ulewa wygoniła większość kąpiących się. Przy ostatnim wodospadzie zostali sami Tajowie, w dodatku w większości ladyboye korzystający z naturalnego fish spa. Śmiechu była co nie miara. Co ciekawe większość Tajów, która hasała w wodzie miała zarzucone na siebie koszulki i dłuższe gacie. W bikini czułam się zbyt roznegliżowana jak na takie konserwatywne otoczenie.

12 km od wodospadów znajduje się jaskinia Tham Phra That wypełniona stalaktytami i stalagmitami.

Dojazd

Do parku można dotrzeć lokalnym autobusem z Kanchanaburi za 50 bath (5,3zł). Taka podróż trwa 1,5h. Sporą popularnością cieszą się też jednodniowe wycieczki organizowane przez agencje podróży. Na granicy z parkiem kasjer wsiada do autobusu i pobiera opłatę za wstęp. W 2017 wynosi ona 300baht. Ostatni autobus odjeżdża z parku o 17h.

Do Kanchanaburi z Bangkoku można się dostać minibusem z Southern Bus Station(100baht, najwięcej odjazdów), Victory Monument lub Mo Chit (120 baht).

wodospady erawan

wodospady erawan

Wodospady Erawan

Kanchanaburi

Kanchanaburi

Erawan park

   wodospady erawan

 

Wybierasz się do Tajlandii? Może zainteresuje Cię artykuł:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *