Erawan Park Narodowy i jego wodospady
Wodospady Erawan

Erawan Park Narodowy i jego wodospady

Na tropie wodospadów

Wodospady w  Erawan są najsłynniejszymi w całej Tajlandii.. Czy słusznie? Park Narodowy Erawan rozciąga się na 500 km2 w Prowincji Kanchanburi w  zachodniej Tajlandii i jest położony jest w górach Salop. Jego nazwa pochodzi od 3- głowego słonia z hinduskiej mitologii. Tego samego giganta który strzeże niesamowite Muzeum Erawan w Bangkoku.

Miłośników natury pdo Kanchanaburi przyciąga głównie te 7 wodospadów buzujących wodą w czasie monsunu. Nie zdziwcie się w porze suchej, kiedy się uspokajają, a nawet zanikają. Wtedy to turkusowe sadzawki są gwiazdami parku. W wodzie czają się rybki które ochoczo podskubują kąpiących się w darmowym fish spa. Łaskotki gwarantowane! Żeby obejrzeć wszystkie 7 wodospadów należy przejść po 1500m szlaku przez dżunglę. Pleniąca się tu egzotyczna roślinność jest spektakularna. Widziałam jak strażnicy paradują ze specjalnymi nożami, aby przycinać co bardziej niesforne konary i gałęzie. Grube korzenie same tworzą schody.

Mam dobrą  wiadomość dla obawiających się węży i robactwa, jedyne zwierzęta na jakie się natknęłam to motyle, nawet komarów nie było specjalnie widać. Chociaż jak głoszą wieści można tu spotkać jelenie i małpy. Moim zdaniem najlepiej zacząć od ostatniego wodospadu i potem schodzić w dół. Oszczędzicie sobie nerwów stania w ludzkim korku, większość ludzi zostaje na  niższych wodospadach. A i tak najwyższe wodospady są najpiękniejsze.

Wodospady cieszą się wielką popularnością zarówno wśród miejscowej ludności jak i turystów. Na szczęście kiedy tam dotarłam monsun właśnie się rozkręcił i gwałtowna ulewa wygoniła większość kąpiących się. Przy ostatnim wodospadzie zostali sami Tajowie, w dodatku w większości ladyboye korzystający z naturalnego fish spa. Śmiechu była co nie miara. Co ciekawe większość Tajów, która hasała w wodzie miała zarzucone na siebie koszulki i dłuższe gacie. W bikini czułam się zbyt roznegliżowana jak na takie konserwatywne otoczenie.

12 km od wodospadów znajduje się jaskinia Tham Phra That wypełniona stalaktytami i stalagmitami.

Jak dojechać do Erawan

Do parku można dotrzeć lokalnym autobusem z Kanchanaburi za 50 bath (5,3zł). Taka podróż trwa 1,5h. Sporą popularnością cieszą się też jednodniowe wycieczki organizowane przez agencje podróży. Na granicy z parkiem kasjer wsiada do autobusu i pobiera opłatę za wstęp. W 2017 wynosi ona 300baht. Ostatni autobus odjeżdża z parku o 17h.

Do Kanchanaburi z Bangkoku można się dostać minibusem z Southern Bus Station(100baht, najwięcej odjazdów), Victory Monument lub Mo Chit (120 baht).

wodospady erawan

wodospady erawan
Wodospady Erawan
Kanchanaburi
Kanchanaburi
Erawan park

   wodospady erawan

 

Wybierasz się do Tajlandii? Może zainteresuje Cię artykuł:

 

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu