Jak się dostać z Bangkoku na Phi Phi

Jak się dostać z Bangkoku na Phi Phi

 

Phi Phi to jedne z najpiękniejszych tajskich wysp, rozsławione w dodatku przez boskiego Leonardo di Caprio. Jak się do nich dostać przeczytacie poniżej.

Najprościej

Jak to w doskonale przygotowanej na obsługę turystów Tajlandii bywa, najłatwiej jest zamówić gotowy transport z agencji lub hotelu. Najpierw  jedzie się nocnym autobusem, a następnie przesiadamy się na prom. Autobusy odjeżdżają z okolic Khao San Road, a następnie wysadzają nas na przystani w Krabi Town. Pamiętajmy, że tajskie poczucie klimatyzacji jest różne od naszego, bo w autobusie może być 16 stopni, zatem weźmy ze sobą ciepłą bluzę. Autobus zalicza krótki postój na stacji, gdzie zarówno możemy coś zjeść, jak i się załatwić. Cena ok. 1200 baht całość.

Najszybciej

Dystans 850km najprędzej pokonamy samolotem lecąc na wyspę Phuket lub do Krabi Town, a następnie korzystając z transferu, przedostaniemy się na Phi Phi. Samoloty kursują w sezonie co chwilę, zaś po sezonie 9 razy dziennie. Na trasie latają Thai Airlines oraz Air Asia. Lot do Krabi trwa 1h20 min. Prom z Phuket płynie 2-3h i kosztuje 300-850 baht w zależności od prędkości.

Najbardziej skomplikowanie

Możemy wsiąść w pociąg typu sleeper do Surat Thani, a następnie transferem dostać się do Krabi Town, skąd popłyniemy promem.

Najtaniej (niekoniecznie)

Wsiadamy w autobus na dworcu Bangkok’s Southern Bus terminal na Boromratch Chonnani Road, który nawiasem mówiąc jest bardzo daleko od centrum Bangkoku. Wysiadamy w Krabi Town, dostajemy się do przystani skąd odpływają promy do Phi Phi. Cena autobusu 626-920 baht, czas przejazdu około 10h. Prom płynie 1h45 min i kosztuje 373.5- 382.5  baht.

 

Udanej podróży!

jak się dostać z bangkoku na phi phi

 

Wybierasz się do Tajlandii? Może zainteresuje Cię artykuł:

 

 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Pomocny wpis. Planujemy z mężem podroz na wschód bo jeszcze nas tam nie widziano. A wiem ze warto!

    1. Jak się raz już pojedzie na Wschód, to potem już się nie chce wracać na Zchód;)

Dodaj komentarz

Close Menu