Jestem Vanessa, a ta strona powstała, żeby dzielić się z Tobą impresjami z podróży. Pisząc i fotografując chciałam Cię zachęcić do odkrywania nowych miejsc. Do podróży w bardziej odważnym stylu.

Lubię się zagłębiać.  Poznać język, zwyczaje, ludzi, jedzenie, jeździć lokalnym transportem. Teraz to się nazywa slow travel. Nie lubię mieć biletu powrotnego, tak samo jak nie lubię innych ograniczeń, przymusu.   Po dwudziestce jeździłam po Europie, mieszkałam w Anglii, Holandii, Francji i Hiszpanii, po trzydziestce odkrywam Azję. Uwielbiam się przemieszczać, znajdywać nowe miejsca i ludzi, próbować egzotycznych smaków i zapachów.

Jeśli szukasz przygody, ucieczki od rzeczywistości to jesteś we właściwym miejscu. Życie może być czymś więcej niż rutyną od 9-17, słuchaniem tych samych piosenek od 25 lat. Świat oferuje nam o wiele więcej.

Każda nieznana sytuacja budzi strach, ale nie musi. Tym też jest moja podróż, brakiem strachu, do czego Ciebie też zachęcam. Jeśli chcesz spełnić swoje marzenia nie potrzebujesz do tego ani miliona złotych ani magicznych mocy. Myślę, że wszystko zawiera się w starym, ale jakże sprawdzonym powiedzeniu: Chcieć znaczy móc.  Często słyszę: Ale ja ci zazdroszczę! Nie ma czego! – Odpowiadam. Każdy wybiera w życiu, to co mu pasuję. Ty też możesz. Ludzie też często mówią mi: Jaka jesteś odważna. Nie uważam tak, nigdy nie uratowałam tonącego. Nie ma nic odważnego w podróżowaniu w pojedynkę. Kolejne wyprawy uświadomiły mi jak zakłamane są media, wiadomo, morderstwa, gwałty, terroryści sprzedają się jak świeże bułeczki.  Rzeczywistości nikt nie kupuje. Dlatego lepiej po nią sięgnąć samemu.

Na blogu znajdziesz artykuły, zdjęcia i porady ułatwiające podróżowanie oraz opisy niespodziewanych przygód.

 

O Mnie

Z wykształcenia jestem fotografem, z pasji włóczykijem.  Uważam, że lepiej mniej, a lepszej jakości.  Nie chodzi tylko o podróże, ale całe życie,o  jedzenie, ubrania.

Jestem uzależniona od herbaty, dobrego jedzenia i Gry o Tron.  Lubię lato w Krakowie i zimę w Azji.

Close Menu