5 miejsc w Krakowie, które warto odwiedzić, a o których nie pomyślałeś

5 miejsc w Krakowie, które warto odwiedzić, a o których nie pomyślałeś

 

Po obejrzeniu najsłynniejszych atrakcji Krakowa grzechem byłoby się nie zanurzyć jeszcze głębiej w miasto. Dawna stolica jest pełna ciekawych przestrzeni, dlatego przygotowałam dla was 5 nieznanych miejsc w Krakowie do których warto zajrzeć podczas wizyty w mieście

 

Kopiec Krakusa

Podczas gdy większość turystów okupuje Kopiec Piłsudzkiego, to moim zdaniem bardziej warto odwiedzić kopiec legendarnego założyciela grodu Kraka-Krakusa. Jak głosi wieść, po jego śmierci mieszkańcy usypali mu mogiłę nosząc ziemię w swoich rękawach. Czy wiecie, że na pamiątkę budowy kopca nawet odbywa się specjalne święto Rękawka, zawsze dzień po Wielkanocy? W czasie tego festiwalu oglądamy walkę rycerzy, próbujemy średniowiecznego rzemiosło i strzelania z łuku. Jeżeli ktoś lubi mroczne klimaty, to za kopcem może zejść do Kamieniołomu Liban, gdzie pracowali więźniowie z pobliskiego Obozu Koncentracyjnego Płaszów.

Krakow miejsca które warto
Kraków kopiec Krakusa

 

Dolnych Młynów

Nowe kultowe miejsce na mapie Krakowa, chodź istnieje dopiero od roku to od razu zyskało na popularności. Kilka podwórek pod dawnymi zakładami tytoniowymi obrosło wieloma barami, kawiarniami i restauracjami wegetariańskimi and którymi unosi się gwar rozmów, czasami gra dj, Każdy znajdzie coś dla siebie. W sam raz na popołudniową kawę albo wieczorne piwo

 

Muzeum na Rynku Głównym 25

To muzeum zawsze zaskakuje czymś ciekawym. Odbywają się w nim wyłącznie czasowe wystawy. Zawsze świetne. Kiedyś był amerykański impresjonizm, potem mroczne impresje Maxa Ernsta -ptaka, a ostatnio mistrz chorwackiej rzeźby Ivan Meštrović.

 

Skałki Twardowskiego

Zdecydowanie najpiękniejsze jezioro w Krakowie i jego bezpośrednich okolicach. Otoczone skałkami wapiennymi, w których niegdyś urzędował legendarny czarodziej Twardowski. Magik za swoją siedzibę ponoć obrał grotę, w której dawał lekcje czarnoksięstwa,jednego razu podczas alchemicznych eksperymentów doszło do potężnej eksplozji. I tak powstały Skałki

Swoją urodą zalew przypomina trochę małe Calanques, czyli fiordy południa, ze swoją wspaniałą turkusową wodą i białymi wapiennymi ścianami.Trzeba zachować ostrożność, żeby nie podchodzić za blisko osuwiska. Jezioro jest bardzo głębokie, ma 32 metry i służy do ćwiczeń nurkom. Na dnie leży m.in fiat 126p i kilka łodzi. Ponoć gangsterzy likwidowali tu niewygodnych ludzi.Największym plusem Zakrzówka, bo tak Krakusi nazywają zalew jest krystalicznie czysta, zimna woda, która nie stoi w miejscu, a przepływa. Najlepiej korzystać z oficjalnego kąpieliska.

 

Podgórze

Niewiele turystów tu trafia, a szkoda. Spacer warto zacząć od Rynku Podgórskiego, na którym stoi przepiękny neogotycki Kościół Św. Józefa, następnie można iść cyknąć fotkę na ulicę Tatrzańską znaną z Kolorowych Schodów, na których wypisane są sentencje.

Potem skręcamy do Parku Bednarskiego na mały piknik i przechadzkę. Będąc w okolicy można podejść na pyszne lody o niezwykłych smakach Si Gela na ulicę Staromostową, a następnie przejść romantyczną Kładką Bernatką na Kazimierz.

 

Wybierasz się do Krakowa? Może przydadzą Ci się artykuły:

Dodaj komentarz

Close Menu