Jak dojechać z centrum Paryża do Wersalu

Jak dojechać z centrum Paryża do Wersalu

 

Wersal od Paryża dzieli 22 kilometry. Jak dojechać do Wersalu z Paryża?

Pociąg Paryż- Wersal

Najprościej i najszybciej jest wsiąść w kolejkę podmiejską RER C, jedzie ona do samego Wersalu skąd do zamku idzie się jakieś 10 minut.Niektóre pociągi jadą do dalej położonej stacji Versaille Chantiers, skąd trzeba iść 20-25 minut pieszo lub podjechać autobusem. Najważniejsze stacje w Paryżu przez które przejeżdża RER C to Jardin de Plantes, St. Michel-Notre Dame, Musée d’Orsay, Invalides, oraz Champs de Mars-Tour Eiffel.

RER C na południu Paryża rozdziela się na kilka różnych kierunków, więc trzeba zawsze zwracać uwagę co pisze na pociągu. Na ten przejazd trzeba kupić osobny bilet w automacie, jednorazowy T1 nie działa na 4 strefę, gdzie leży Wersal. Jeżeli macie Paris Visit na 5 stref lub Mobilis na 4 strefy lub kartę Navigo wtedy przejazd jest wliczony w cenę.

Czasem, szczególnie w letnim sezonie tak się dzieje, że są strajki na kolei, wtedy panuje wielki burdel, pociągi są odwołane i nikt nic nie wie.

 

Autobus

Na szczęście w takiej sytuacji autobusy funkcjonują normalnie. Metrem numer 9 podjeżdżamy do stacji Pont de Sèvres, gdzie wsiadamy w autobus 171 jadący do Chateau de Versailles. Jest to  sposób tańszy, ale i dłuższy niż pociąg. W tym wypadku wystarczy nam jeden jednorazowy bilet T1 na autobus i drugi na metro.

Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie francuskiego przewoźnika RATP.

 

Jak dojechać z centrum Paryża do Wersalu

 

Wybierasz się do Paryża? Może zainteresuje Cię któryś z artykułów:

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu